SZTYLET treningowy ALU

wykonany z twardego duraluminium, przeznaczony jest dla osób ćwiczących techniki walki nożem oraz walczących sparingowo. Kształt, wzorowany jest na standardowych konstrukcjach sztyletów produkowanych na całym świecie. Umożliwia walki sparingowe z zastosowaniem kolorystycznych znaczników miejsca trafienia. W zestawie z pochwą i taktycznym pasem nośnym, może służyć, jako broń uzupełniająca do sparingowej walki w zwarciu, kiedy fechtunek długą bronią jest utrudniony.

opis techniczny:
długość całkowita: 295mm
długość głowni: 160mm
grubość głowni: 4mm
masa: 110g

przeznaczenie:
Broń biała klasy S (sparingowa) przeznaczona do wykonywania natarć poprzez pchnięcie i cięcie. Do walki sztyletem treningowym ALU wymagane są minimum ochraniacze LPS (Light Protection System).

 
FOLDER treningowy ALU

wykonany z aluminium, o realistycznym wyglądzie. Przeznaczony jest dla osób ćwiczących techniki walki nożem oraz walczących sparingowo. Doskonale nadaje się do pokazów. Kształt, wzorowany jest na uśrednionych konstrukcjach noży składanych (folderów) produkowanych na całym świecie. Umożliwia walki sparingowe z zastosowaniem kolorystycznych znaczników miejsca trafienia. W zestawie z pochwą i taktycznym pasem nośnym, może służyć, jako broń uzupełniająca do sparingowej walki w zwarciu, kiedy fechtunek długą bronią jest utrudniony.

opis techniczny:
długość całkowita: 220mm
długość głowni: 100mm
grubość głowni: 5mm
masa: 100g

przeznaczenie:
Broń biała klasy S (sparingowa) przeznaczona do wykonywania natarć poprzez pchnięcie i cięcie. Do walki folderem treningowym ALU wymagane są minimum ochraniacze LPS (Light Protection System).

 
NÓŻ treningowy ALU

wykonany z twardego duraluminium, przeznaczony jest dla osób ćwiczących techniki walki nożem oraz walczących sparingowo. Kształt, wzorowany jest konstrukcjach dużych noży ratunkowych i przetrwania produkowanych przez różne firmy na całym świecie. Umożliwia walki sparingowe z zastosowaniem kolorystycznych znaczników miejsca trafienia. W zestawie z pochwą i taktycznym pasem nośnym, może służyć, jako broń uzupełniająca do sparingowej walki w zwarciu, kiedy fechtunek długą bronią jest utrudniony.

opis techniczny:
długość całkowita: 290mm
długość głowni: 150mm
grubość głowni: 5mm
masa całkowita: 160g

przeznaczenie:
Broń biała klasy S (sparingowa) przeznaczona do wykonywania natarć poprzez pchnięcie i cięcie. Do walki nożem treningowym ALU wymagane są minimum ochraniacze LPS (Light Protection System).

 
Nóż TRENER

to produkt firmy Gerlach/Sanitas, który łączy w sobie funkcje użytkowe noża okopowego z typowym nożem do rzucania wzorowanym na konstrukcjach amerykańskich. Służy jako idealne narzędzie do nauki oraz treningu rzucania i posługiwania się nożem. Parametry wagowe wymuszają na użytkowniku wykonywanie rzutów silnych i precyzyjnych pod względem technicznym. Zwarta, monolityczna konstrukcja ze stali sprężynowej pozwala na wielokrotne użycie podczas treningu bez obawy o zniszczenie. Konstrukcja noża jest niezwykle wytrzymała mechanicznie. Rękojeść jest opleciona linką w kolorze czarnym. Po usunięciu linki istnieje możliwość zamocowania okładzin rękojeści przy użyciu istniejących w nożu otworów. Jednosieczna głownia, pozwala na łatwe i bezpieczne rzucanie nożem trzymanym zarówno za rękojeść jak i za głownię.
Prócz zastosowań sportowych, nóż może być wykorzystywany jako pełnowartościowy, solidny nóż do większości prac obozowych. Nóż wymaga konserwacji antykorozyjnej.

opis techniczny:
długość całkowita: 275mm
długość ostrza: 175mm
grubość ostrza: 5mm
masa: 220g

przeznaczenie:
Broń biała klasy O (ostra) przeznaczona do rzucania i lekkich prac obozowych.

 
Nóż NDR

firmy Gerlach/Sanitas wykonany został ze stali oksydowanej 50HSa o twardości 48-54 HRC. Nóż ten przeznaczony jest dla osób ćwiczących prawidłowe rzucanie do celu. Kształt, wzorowany jest na podobnych konstrukcjach produkowanych na całym świecie. Ułatwia wbijanie się noża. Zastosowanie kutej i hartowanej stali sprężynowej zapewnia dużą wytrzymałości na zginanie i odporności na wykruszenia. Otwory w części chwytowej pozwalają na ewentualne doważenie, ale mogą być również wykorzystywane do zamocowania go jako ostrza włóczni. Ostra w przedniej części noża pozwalają na wykonywanie prostych cięć różnych materiałów. Niewielkie rozmiary i masa umożliwiają łatwe i bezpieczne przenoszenie noża.
Do noża dodana jest pochwa z Kodury wzmocniona nitami. Nóż wymaga konserwacji antykorozyjnej.

opis techniczny:
długość całkowita: 225mm
długość ostrza: 70mm
grubość ostrza: 5mm
masa: 140g

przeznaczenie:
Broń biała klasy O (ostra) przeznaczona do rzucania i lekkich prac obozowych.

 

 

© Marcin Żmudzki
do góry

 
   
 
    © 2008 - 2019 pozycjonowanie SEMCENTRUM