HOME / / ZASADY


POJEDYNKI F3 USTAWIONE

1. Pojedynki są formą konfrontacji przeznaczoną dla szermierzy F3, dzięki której możliwe jest określenie umiejętności w bezpiecznej walce bronią białą o charakterze pojedynkowym („do pierwszej krwi”).

2. Pojedynki toczone są wyłącznie przy użyciu zabezpieczonej broni metalowej, dlatego ich uczestnicy muszą bezwzględnie posiadać pełny system protektorów odpowiedni do zastosowanej broni białej: MPS lub HPS. Pojedynków nie rozgrywa się za pomocą zamienników treningowych (rudis RS, palcat itp.)

3. Ustalenie stron pojedynku odbywa się na drodze ustnego zaproszenia wystosowanego przez jednego z przeciwników. Zaproszony musi dobrowolnie wyrazić chęć do stoczenia walki oraz obydwaj przeciwnicy muszą zgodzić się co do rodzaju użytej do walki broni białej.

4. W czasie trwania pojedynku obowiązują wszystkie ZASADY WALKI w SYSTEMIE F3  ... zobacz zasady walki >>

5. Pojedynek odbywa się zawsze w obecności przeszkolonych przez SSF3 AKADEMIA BRONI sędziów, których zadaniem jest potwierdzenie wyniku spotkania.

6. W wyniku wygranego pojedynku jego zwycięzca zyskuje jedno potwierdzone zwycięstwo, bez wyszczególnienia broni, odnotowane w archiwum SSF3 AKADEMIA BRONI i udostępnione do wiadomości publicznej.

 

© Marcin Żmudzki

 
   
 
    © 2008 - 2019 pozycjonowanie SEMCENTRUM