OCHRONA GŁOWY

MASKA STANDARD F3
nieodzowny ochraniacz dla każdego, kto chce uprawiać szermierkę pojedynkową. Chroni twarz, a w szczególności oczy, boki głowy oraz, dzięki długiemu kołnierzowi, również szyję. Umożliwia w pełni kontaktową walkę z trafieniami. Maska posiada kratę o średniej klasie sztywności, co czasami zmusza do jej prostowania szermierzy stosujących broń ciężką. Niemniej jednak, w przypadku silnych trafień w głowę, uginająca się krata pochłania część energii uderzenia, zabezpieczając w ten sposób przed urazami szyjny odcinek kręgosłupa. Krata podlega formowaniu, dopasowując się do owalu głowy według indywidualnych wymagań użytkownika.


przeznaczenie: do walki bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z systemem ochronnym LPS (Light Protection System) lub MPS (Medium Protection System).MASKA HARD F3
typ maski szermierczej o sztywnej kracie i wzmocnionym, długim kołnierzu chroniącym szyję, rekomendowany do walki bronią o szczególnie dużej sile uderzenia. Maska HARD F3 została zaopatrzona w dodatkowe, wewnętrzne materacowanie szczytowego odcinka głowy, oraz amortyzującą nakładkę do opcjonalnego montażu. Całość skutecznie pochłania energię cięć wykonywanych na głowę z góry i wytłumia nieprzyjemne efekty dźwiękowe. Zastosowane wzmocnienia zwiększają jednak znacząco masę i rozmiary tego protektora.


przeznaczenie: do walki bronią sieczną (miecz, szabla ciężka) o dużej sile uderzenia, w zestawieniu z systemem ochronnym HPS (Hight Protection System).

 

 


OCHRONA TUŁOWIA

PLASTRON F3 2000
podstawowa forma ochrony klatki piersiowej i brzucha. Dzięki umiarkowanej sztywności plastron rozprasza punktową siłę otrzymanego uderzenia z na większą powierzchnię, chroniąc tym samym przed sińcami i poważniejszymi kontuzjami. Zaletą plastronu jest niska cena i możliwość założenia na dowolny strój. Ponadto nie ogranicza ruchów i nie powoduje wzrostu temperatury ciała użytkownika. Najpoważniejszą wadą jest brak zabezpieczenia kończyn górnych i barków, a szczególnie pachy ręki uzbrojonej, co powoduje, że nie jest on wystarczającą ochroną w walce bronią o zwiększonej sile uderzenia, np. szablą.


przeznaczenie: do walki bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z systemem ochronnym LPS (Light Protection System) lub jako wzmocnienie kurtki STANDARD F3 w ramach systemu HPS (Hight Protection System).PLASTRON F3 2008
nowszy model plastronu F3 testowany w sezonie 2007/08 i wprowadzony do użycia w 2008. Podobnie jak model 2000, stanowi podstawową formę ochrony klatki piersiowej i brzucha. W nowym modelu dodano ochronę barków, czteropunktową regulację wielkości oraz wzmocniono amortyzujący wkład z włókna węglowego klatki piersiowej i brzucha. W ten sposób uzyskano pełniejsza osłonę ciała szermierza przy zachowaniu mobilności i dobrego wentylowania. Niemniej jednak, plastron F3 2008 nadal pozostaje jedynie podstawowa formą ochrony przy ćwiczeniach i walce bronią o niskiej sile uderzenia.


przeznaczenie: do walki bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z systemem ochronnym LPS (Light Protection System) lub jako wzmocnienie kurtki STANDARD F3 w ramach systemu HPS (Hight Protection System).KURTKA STANDARD F3
kompleksowy ochraniacz tułowia zalecany w walce bronią metalową mogącą powodować otarcia lub zranienia rąk. Wadą tego ochraniacza jest zwiększenie temperatury ciała użytkownika. Zalety to: pełna ochrona górnej części ciała i dobra współpraca z innymi ochraniaczami. Z uwagi na bardzo niewielką wagę, kurtka STANDARD F3 w zasadzie nie ogranicza ruchów i nie spowalnia walczącego. Długie rękawy pozwalają na precyzyjne osadzanie pchnięć na przedramieniu i ramieniu, co jest szczególnie istotne w walce szpadą.


przeznaczenie: do walki metalową bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z systemem ochronnym MPS (Medium Protection System) lub wzmocniona plastronem F3 w ramach systemu HPS (Hight Protection System).


KURTKA HARD F3 / TRENER
kompleksowy ochraniacz tułowia zaprojektowany z myślą o instruktorach i trenerach szermierki pojedynkowej. Zapewnia pełną ochronę górnej części ciała wraz z 9-mm, wyjmowanymi osłonami przodu i tyłu tułowia oraz dobrą współpraca z innymi ochraniaczami. Wadą tego ochraniacza jest zwiększenie temperatury ciała użytkownika i lekkie usztywnienie okolic tułowia. Pozwala na bezbolesne przyjmowanie setek trafień lekką bronią treningową (szabla treningowa, MPT 09, floret, rapier K), koniecznych do przeprowadzania prawidłowej lekcji indywidualnej. Nie ogranicza ruchów i dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, charakteryzuje się wyjątkowo niską wagą, przy wysokiej pochłanialności energii trafień.


przeznaczenie: dla instruktorów i trenerów szermierki pojedynkowej, do prowadzenia lekcji indywidualnych i pokazów ćwiczeń szermierczych.

 

 


OCHRONA PRZEDRAMION

KARWASZ NIEZALEŻNY
wariant osłony przedramienia i łokcia przeznaczonym do zakładania na nieosłoniętą rękę (dla osób nie stosujących kurtki STANDARD F3). Można go wprawdzie zakładać na inne ochraniacze, ale ponieważ posiada jedynie podstawowy rodzaj stabilizacji, istnieje możliwość przemieszczania, co znacznie zmniejsza komfort użytkowania.


przeznaczenie: do walki bronią sieczną w ramach z systemu ochronnego LPS (Light Protection System) lub opcjonalnie MPS (Medium Protection System) i HPS (Hight Protection System).KARWASZE SYSTEMOWE
stanowią ochronę przedramion i stawów łokciowych. Wykonane zostały z dwóch warstw: grubej, utwardzanej skóry przedzielonej warstwą półelastycznego polimeru, klejonych na gorąco i przeszywanych. W ten sposób uzyskano dobre zabezpieczenie przedramienia i stawu łokciowego przed cięciem przy niewielkiej masie samego ochraniacza. Dodatkowa osłona chroni wewnętrzną część przedramienia.


przeznaczenie: do walki bronią sieczną, także o dużej sile uderzenia, w zestawieniu z systemem ochronnym MPS (Medium Protection System) i HPS (Hight Protection System).

 

 


OCHRONA DŁONI

RĘKAWICE LPS
nieocieplane, z cienkiej skóry i bez podszewki. Ich podstawowym zadaniem jest zapobieganie ślizganiu się trzonu rękojeści w dłoni walczącego oraz ochrona przed odciskami. Zadanie to najlepiej spełniają współpracując z filigranem na rękojeści, ale są również pomocne w przypadku gładkich trzonów rękojeści, pochłaniając pot dłoni. Rękawice LPS chronią również przed otarciami i lekkimi uderzeniami.


przeznaczenie: do walki bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z systemem ochronnym LPS (Light Protection System).RĘKAWICE MPS
zewnętrzną ochronę dłoni stanowią segmenty protektora w postaci 3-mm pianki polietylenowej o podwyższonej gęstości obszyte skórą. Cienka skóra i niski protektor nie krępują ruchów dłoni i zapewniają pewny, komfortowy chwyt trzonu rękojeści. W szermierce pojedynkowej, ze względu na możliwość walki w zwarciu, zaleca się wkładanie obydwu rękawic.


przeznaczenie: do walki bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z systemem ochronnym LPS (Light Protection System) lub MPS (Medium Protection System).RĘKAWICE HPS 01
zewnętrzną ochronę dłoni wykonano z segmentów pianki poliuretanowej o podwójnej gęstości pokrytej materiałem. Dodatkowy ruchomy mankiet zabezpiecza staw nadgarstkowy przed urazem. Od wewnątrz skóra perforowana ułatwia chwyt. W związku z wymogiem dużej mobilności dłoni walczącego, rękawice mają ograniczoną wielkość zewnętrznej warstwy ochronnej, co powoduje, że nie stanowią całkowitego zabezpieczenia i około 15% powierzchni dłoni pozostaje nieosłonięta.


przeznaczenie: do walki bronią sieczną o dużej sile uderzenia (miecz, szabla ciężka), w ramach systemu HPS (Hight Protection System).


RĘKAWICE HPS 02
zewnętrzną ochronę dłoni wykonano z segmentów pianki poliuretanowej o potrójnej gęstości, pokrytej materiałem o podwyższonej odporności na ścieranie. Segmenty protektora znajdują się na całej zewnętrznej stronie dłoni oraz na mankiecie kryjącym dolną część przedramienia. Staw nadgarstkowy dodatkowo zabezpiecza od strony zewnętrznej ruchoma nakładka wzmacniająca. W modelu HPS 02 osłonięto ponadto kciuk w części czołowej i bocznej oraz dolną krawędź dłoni (szczególnie narażoną na trafienia fałszywym ostrzem / nyżkiem).


przeznaczenie: do walki bronią sieczną o dużej sile uderzenia (miecz, szabla ciężka), w ramach systemu HPS (Hight Protection System).

 

 


OCHRONA DODATKOWA

NAKOLANNIKI ZAWIASOWE
zabezpieczenie stawów kolanowych przed skutkami trafienia poprzez cięcie. Wykonane są ze sztywnego i lekko elastycznego polimeru, który absorbuje skutki uderzenia. Dzięki zastosowaniu zawisu, nogi zachowują pełną mobilność w stawie kolanowym. Trzypunktowe, elastyczne mocowanie zapewnia komfort użytkowania i zapobiega przed przemieszczaniem się ochraniacza. Nagolenniki są szczególnie przydatne na wstępnym etapie nauki posługiwania się palcatem (szablą) i mieczem, kiedy w sparingu obserwuje się zwiększoną liczbę trafień nogi wykrocznej.


przeznaczenie: do walki bronią sieczną, o średniej i dużej sile uderzenia, w zestawieniu z systemem ochronnym MPS (Medium Protection System) i HPS (Hight Protection System).NAPIERŚNIK
dodatkowa osłona klatki piersiowej przeznaczona dla kobiet trenujących szermierkę pojedynkową. Zakładany jest pod kurtkę STANDARD F3 lub pod plastron F3. Napierśnik wykonany jest z profilowanego sztywnego polietylenu zabezpieczającego przed przykrymi doznaniami podczas trafień. Jednocześnie niewielka elastyczność i sposób mocowania za pomocą taśm gumowo-materiałowych, zapewnia dobre dopasowanie i komfort użytkowania.


przeznaczenie: ddo walki bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z systemem ochronnym LPS (Light Protection System) lub MPS (Medium Protection System).SUSPENSORIUM
półsztywna, wewnętrzna ochrona podbrzusza, przeznaczona dla mężczyzn. Polietylenowa wkładka skutecznie zabezpiecza nawet przed silnymi trafieniami. Jednocześnie umiarkowana elastyczność ochraniacza i mocowanie za pomocą regulowanych gum, zapewnia dopasowanie i komfort użytkowania. Suspensorium jest szczególnie polecane do walk bronią o dużej sile uderzenia (miecz, szabla ciężka).


przeznaczenie: do walki bronią kolną i sieczną, w zestawieniu z każdym systemem ochronnym: LPS, MPS i HPS.


uwaga

Broń, protektory oraz wszystkie akcesoria zamieszczone na stronie znajdują się w bieżącej sprzedaży SSF3 ABr. Broń i protektory zakupione od SSF3 ABr przeznaczone są do szermierki bądź Testów Bojowych i spełniają wymagania wytrzymałościowe narzucone przez taki sposób użytkowania.

© Marcin Żmudzki
do góry

 
   
 
    © 2008 - 2019 pozycjonowanie SEMCENTRUM