SARMACCY REWOLWEROWCY

Karabela – SZABLA POLSKA:
  • To najszybsza broń biała świata.
  • To symbol polskiej wolności szlacheckiej.
  • Czas jej skutecznego użycia to ok. 0,6 sekundy. 
    Mrugnięcie oka to ok. 0,2 sekundy i może zadecydować o wyniku starcia.


Szabla karabela to symbol polskiej wolności szlacheckiej. Broń nierozerwalnie związana z poczuciem sarmatyzmu i szeroko pojętego patriotyzmu polskiego. Obecna na sejmikach, polach bitew i w zajazdach Pierwszej Rzeczypospolitej.

Pojedynki na karabele to całkiem nowe oblicze bojowego użycia szabli. Formuła typowo polska, sarmacka, nie spotykana nigdzie indziej na świecie. Podobna do starć rewolwerowców Dzikiego Zachodu, czy zmagań japońskich samurajów. Karabela Polska to najszybsza broń biała świata. Czas jej skutecznego użycia jest bliski 0,6s. Mrugnięcie oka (ok. 0,2s) może zadecydować o wyniku starcia. Jednocześnie walory konstrukcyjne karabeli sprzyjają niespotykanej wręcz precyzji cięcia. Bowiem nie tylko szybkość, ale i precyzja są gwarancją niezwykłej skuteczności polskiej karabeli.

Sarmaccy rewolwerowcy to projekt autorstwa Marcina Żmudzkiego będący wynikiem długoletnich badań nad budową i użyciem SZABLI POLSKIEJ. Rezultat licznych prób i analiz tekstów źródłowych. Wynik badań przechodzi najśmielsze oczekiwania. Rzuca nowe światło zarówno na samą karabelę jak i na nasze rodzime pojedynki.


Zapraszam na treningi
Marcin Żmudzki

 zobacz HARMONOGRAM >>

 

 
   
 
    © 2008 - 2019 pozycjonowanie SEMCENTRUM